Neden Web Sitesi Açmalıyız?


Web Sitesi Açmak

Çok düşük maliyetle çok daha fazla insana reklamınızı yapmak istemez misiniz? Bugün en basit bir el broşürü bile maliyetli bir iş ve kaç tane basarsanız o kadar kişiye ulaşırsınız. Bastıktan sonra değiştirme lüksünüz de yok. Ama kendinize ait bir web sitesi sizin için çok daha etkili bir reklam aracı olacaktır.

Kendinizi nasıl ifade edeceğiniz tamamen sizin elinizde ve sürekli güncelleme yaparak etkileşim oranınızı arttırabilirsiniz. Web sitesi size ve şirketinize prestij kazandırır. Sosyal medya hesaplarından daha güvenilir bir hava katar. İnternet’te var olabilmenin en iyi yolu web sitesi sahibi olmaktır. Müşterilerinizle daha kolay iletişime geçerek kuracağınız forum köşesiyle de geri bildirimler alabilirsiniz.

Web Sitesine Sahip Olmanın Avantajları

  • Markalaşmanızı sağlar.
  • Markanızı daha fazla insana duyurursunuz.
  • Prestij kazanırsınız.
  • Güven kazanırsınız.
  • İnsanlarla kolay iletişim kurarsınız.
  • Az maliyetle daha çok kitleye reklam yapabilirsiniz.

Web Sitesi Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcıların size kolay ulaşabilmesi için site adının içerikle uyumlu olması çok önemlidir. Uzun ve karmaşık bir site adı ulaşılabilirliğinizi azaltacaktır. Örneğin İstanbul işletme Enstitüsünün web sitesi için “istanbulişletmeenstitüsü.com” yerine “iienstitü.com” kullanmak daha avantajlı olacaktır.

İsim seçerken anahtar kelime kullanmayı tercih eden siteler olsa da bu kullanıcıların size ulaşması açısından o kadar da önemli değildir. Bunun yerine marka olabilecek bir isim seçmeniz hem Google için hem de kullanıcılar için daha ilgi çekici olacak ve kaliteli görünecektir.

İç tasarımı için de görsel sadelikten yana olmak her zaman etkili olacaktır. Kullanıcılar sitede dolaşırken kafasını karıştıracak ve gözünü yoracak ayrıntılardan hoşlanmazlar. Doğru bilgiye kolay ulaşabilmek isterler. Bunun için kullanımı kolay ve sade bir tasarım tercih etmek yerinde olacaktır. Kendinizi net ifade etmelisiniz web sitesi sizin dijital kimliğinizdir. Yanlış veya eksik bir ifade imajını zedeleyebilir.